ANNUAL GENERAL MEETING

(A) For Position of Vice President

    
Name of Nominee :
Clinical Associate Professor Kevin Lim
Nominating Organisation :

Cerebral Palsy Alliance Singapore
Seconding Organisation :
AMKFSC Community Services Ltd
    

 

 

(B) Position Nominated – Board Member (Full Council Member)

  

Name of Nominee :
Ms Chung Wei Han
Nominating Organisation :

AWWA Ltd
Seconding Organisation :
Rainbow Centre, Singapore

 

Name of Nominee :
Mr Martin Tan
Nominating Organisation :
Halogen Foundation Singapore
Seconding Organisation :
Ray of Hope

 

Name of Nominee :
Mr Vincent Lim
Nominating Organisation :
HCSA Community Services
Seconding Organisation :
Daughters of Tomorrow Limited

  

Name of Nominee :
Mr Muhammad Azri Bin Azman
Nominating Organisation :
Muhammadiyah Welfare Home
Seconding Organisation :
Malay Youth Literary Association (4PM)

 

Name of Nominee :
Ms Cho Pei Lin
Nominating Organisation :
National Volunteer and Philanthropy Centre
Seconding Organisation :
Boys' Brigade in Singapore

 

Name of Nominee :
Mr D'Cruz Firdaus Lionel Wilfred
Nominating Organisation :
PERTAPIS Education and Welfare Centre
Seconding Organisation :
Persatuan Pemudi Islam Singapura (PPIS)

  

Name of Nominee :
Associate Professor Kenneth Poon
Nominating Organisation :
Rainbow Centre, Singapore
Seconding Organisation :
AWWA Ltd

 

Name of Nominee :
Mr Edward D'Silva
Nominating Organisation :
Singapore Anglican Community Services
Seconding Organisation :
Good News Community Services

 

Name of Nominee :
Mr Eric Tseng
Nominating Organisation :
Singapore Association for the Deaf
Seconding Organisation :
SPD

   

Name of Nominee :
Associate Professor Cuthbert Teo
Nominating Organisation :
Singapore Children's Society
Seconding Organisation :
SUN-DAC

 

Name of Nominee :
Dr Teo-Koh Sock Miang
Nominating Organisation :
Singapore Disability Sports Council
Seconding Organisation :
Lawn Bowls Association for the Disabled (Singapore)

  

 

 

(C) Position Nominated – Board Member (Associate Council Member)

   

Name of Nominee :
Mr Puvan Ariaratnam
Nominating Organisation :
OnePeople.SG
Seconding Organisation :
Singapore Centre for Social Enterprise, raiSE

 

Name of Nominee :
Dr Lee Kwok Cheong
Nominating Organisation :
The Teng Company
Seconding Organisation :
Arts House Ltd